• Maturitní zkoušky.

  V tomto školním roce na našem gymnáziu úspěšně vykonalo ústní maturitní zkoušku 38 žáků. Letošní maturanti patřili po celou dobu studia k výborným a zodpovědným žákům. Mnozí z nich nám během studia ochotně pomáhali při dnech otevřených dveří a jiných školních akcích. Jejich zájem o studium se projevil vysokou úrovní znalostí u ústních zkoušek. S vyznamenáním prospělo 21 žáků, z toho 14 se samými jedničkami. Maturanti si kromě českého jazyka vybírali ke zkoušce další všeobecně vzdělávací předměty podle zájmu o studium na vysokých školách. V rámci volitelných maturitních předmětů každý maturant vypracoval závěrečnou seminární práci, kterou v březnu obhájil před vyučujícími a spolužáky. Slavnostní předávání maturitních vysvědčení proběhne 30. května 2023 v Galerii 14. Všem absolventům přejeme hodně úspěchů a spokojenosti. Věříme, že na osm let strávených na našem gymnáziu budou rádi vzpomínat.

 • Výsledky přijímacího řízení 2023.

  Gratulujeme všem úspěšným přijatým uchazečům letošního přijímacího řízení. V případě, že jste se neumístili mezi přijatými, můžete podat odvolání. To můžete přinést osobně do kanceláře školy, poslat poštou nebo přes datovou schránku. Kanceláře školy jsou otevřené každý všední den od 7:30 do 15.30 hod. Vzhledem k velkému počtu zájemců již v 1. kole, tak nebudeme v letošním školním roce vyhlašovat 2. kolo přijímacího řízení. https://gymnazium.arcus9.cz/pro-uchazece/

 • Víkend s ARCUSEM.

  V sobotu 3. prosince 2022 se uskuteční netradiční Víkend s ARCUSEM - Po zlatých stopách alchymistů. Sraz v 16:45 hod. nad Starými zámeckými schody. Procházka s průvodcem a komentovaným výkladem po Starém Městě bude zakončena v Muzeu alchymistů na Jánské vršku. Celá akce bude trvat 2 hodiny.

 • Zlatá ceremonie DofE s účastí žáků našeho gymnázia.

  Letošní zlatá ceremonie Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu se uskuteční v Senátu Parlamentu ČR 21. 9. 2022 ve 14:00 hod. Této akce se zúčastní i členové britské královské rodiny. Vybraní žáci našeho gymnázia budou oceněni touto vysoce prestižní cenou. Moc jim gratulujeme. Jejich dvouletá cesta všemi nástrahami DofE bude korunována nejvyšším oceněním.

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.