• Informace k průběhu přijímacích zkoušek nanečisto (PNN).

Informace k průběhu přijímacích zkoušek nanečisto (PNN). PNN vždy obsahují test z matematiky (70 minut), test z českého jazyka (60 minut) a test z přehledu všeobecných znalostí (15 minut, obsahuje 20 otázek, vždy u každé otázky jsou 4 možné odpovědi, z nichž pouze 1 je správná). Test z matematiky a českého jazyka je obdobou testů JPZ konaných v dubnu. Páteční termín PNN začíná v 15:00 hod. (příchod od 14:30 – 14:55 hod.), předpokládané ukončení po 18:00 hod. Sobotní termín PNN začíná v 9:00 hod. (příchod od 8:30 – 8:55 hod.), předpokládané ukončení po 12:30 hod. Poplatek za 1 soubor testů je 500 Kč., platí se v hotovosti při registraci žáků v budově školy. Žáci píší testy anonymně pod přiděleným kódem. Po napsání jsou testy hned opraveny a zpět předány žákům. Součástí opravených testů jsou nakopírovaná správná řešení, která si doma v klidu můžete prohlédnout a doplnit tak případné nedostatky před dubnovými zkouškami. Žákům budou při psaní testů vytvořené obdobné podmínky jako při dubno

• Devět žáků našeho gymnázia bylo oceněno Mezinárodní cenou vévody z Edinburghu.

Ve středu 18. ledna 2023 proběhlo na Staroměstské radnici v Brožíkově sále slavnostní předání bronzových ocenění Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. V rámci této slavnostní ceremonie bylo vyznamenáno také devět žáků osmiletého gymnázia ARCUS, kteří prokázali svůj dlouhodobý kladný přístup ke sportovním aktivitám, rozvoji talentu, dobrovolnictví a také absolvovali náročnou expedici v přírodě. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů při zvládání stříbrné úrovně této mezinárodní ceny.

• Maturitní ples.

Ve čtvrtek 26. ledna 2023 se bude konat maturitní ples soukromých škol ARCUS v Národním domě na Vinohradech. Slavnostně šerpovaní budou žáci posledních ročníků Soukromého gymnázia ARCUS PRAHA 9, s.r.o. (obor osmileté gymnázium) a maturanti Střední školy ARCUS, s.r.o. (obory cestovní ruch a multimediální tvorba).

• Víkend s ARCUSEM.

V sobotu 3. prosince 2022 se uskuteční netradiční Víkend s ARCUSEM - Po zlatých stopách alchymistů. Sraz v 16:45 hod. nad Starými zámeckými schody. Procházka s průvodcem a komentovaným výkladem po Starém Městě bude zakončena v Muzeu alchymistů na Jánské vršku. Celá akce bude trvat 2 hodiny.

• Zlatá ceremonie DofE s účastí žáků našeho gymnázia.

Letošní zlatá ceremonie Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu se uskuteční v Senátu Parlamentu ČR 21. 9. 2022 ve 14:00 hod. Této akce se zúčastní i členové britské královské rodiny. Vybraní žáci našeho gymnázia budou oceněni touto vysoce prestižní cenou. Moc jim gratulujeme. Jejich dvouletá cesta všemi nástrahami DofE bude korunována nejvyšším oceněním.

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.